بيمه هاي زندگي (Life Insurance)

 

از هزاران سال پيش تاكنون انسان‌هاي بسياري در زمينه‌هاي گوناگون به كار، كوشش، تفكر و خلاقيت پرداخته‌اند و از بين آن‌چه از فعاليت آنان حاصل گرديده و بيشتر از همه و ماندگارتر از همه بر جاي مانده است، ساخته‌هاي آبادگران اين مرز و بوم بوده‌است. امروزه نمونه‌هايي از اين آثار در جاي جاي اين سرزمين پهناور به صورت نشانه‌هايي از كاخ‌ها، برج‌ها، پل‌ها، راه‌ها، تونل‌ها، سدها، حمام‌ها، مساجد، ميدان‌ها و انواع بناهاي ديگر مشاهده مي‌گردد.
اين آثار ارزشمند كه احساس عشق و هنر با ديدن آن‌ها ساطع مي‌گردد و هر بيننده فهيم را مسرور مي‌نمايد، معمولاً در دوران‌هايي پديد آمده‌اند كه رفاه و آرامش در جامعه رواج داشته‌است. در اين دوره‌ها بوده‌است كه ذوق و شوق و خلاقيت و تفكر نشو و نما يافته است. عامل اين شرايط مطلوب علاوه بر امكانات طبيعي، قدرت و حمايت و حفاظت حاصل از درايت مديران و حافظان جامعه از صنعتگران و آبادگران بوده‌است و اينك در روزگار ما نيز ضروري است و مي‌توان به تناسب شرايط متفاوت در جست‌و‌جوي ابزارهاي خاص به منظور حفاظت و حمايت و آرامش لازم براي ايجاد آن ذوق و خلاقيت و توانايي‌ها بود.
همان‌طور كه مي‌دانيم، در مسير تاريخ تمدن و پيشرفت‌هاي بشري كه مقارن با كسب آزادي‌هاي متعددي از قيدهاي طبيعت و يا خرافات حاصل از انديشه‌هاي خام بوده‌است رهايي از بند بار محنت‌ تامين معاش توسط حاكمان و صاحبان قدرت و مكنت نيز به دست آمده و اكنون صنعت‌گران و آبادگران ما خود راساً و با استفاده از ايده‌هاي نوين برخاسته از صنعت بيمه و با آزادي از قيد هر گونه منت و بدهكاري، با خريد پوشش‌ بيمه‌اي به آرامش خيال كافي و وافي و ضروري براي سازندگي و خلاقيت دست يافته‌اند، و تعهد اجراي مسئوليت در قبال فرزندان، همسر، و پدر و مادر و ساير بستگان را به شركت‌هاي بيمه واگذارده‌اند، تا با خيالي آسوده، انديشه توانا و خلاق خود را به امر ساختن و پرداختن هنرمندانه مشغول نمايند. و شاكر بايد بود از آنان نيز، كه در صنعت بيمه كشور با دانش و خلاقيت و ابتكار، طرح‌هايي نو در انداخته و به ارائه" بيمه عمر و سرمايه‌گذاري" كه كارشناسان "پارس همگام" آن را "بيمه زندگي" ناميده‌اند، پرداخته‌اند. امروزه اين نوع بيمه تبديل به ابزاري شده‌است كه نگراني‌ها، دغدغه‌ها و آثار مخرب حوادث را از آبادگران و سازندگان و ديگر فعالان صحنه‌هاي اقتصادي و اجتماعي دور مي‌نمايد و به صاحبان مشاغل مختلف، آرامش و آسايش خيال عرضه مي‌كند.
"بيمه عمر و سرمايه‌گذاري با دعوت از تني چند از كارشناسان ايراني صنعت بيمه كه سال‌هايي طولاني از عمر خود را به تحصيل دانش و تجربه و كسب موفقيت‌هاي درخشان در كشورهاي پيشرفته گذرانيده‌ و به ايجاد و پيشرفت اين رشته از بيمه در كشورهايي نظير امريكا، ايتاليا، اسپانيا، ژاپن، تركيه پاكستان، هندوستان، امارت و بنگلادش نيز، كمك‌هاي موثري داشته‌اند، چند سالي است كه دركشور آغاز گرديده‌است.
يكي از ويژگي‌هاي بيمه زندگي (Life insurance ) ، قابليت انعطاف و خاصيت ديگر آن جامعيت آن است. در اين نوع از بيمه زندگي سعي شده است كه تا حد ممكن به نيازهاي مختلف و متنوع شما پاسخ داده‌شود."


سوال اين است كه: شما از يك "بيمه زندگي" چه انتظاري داريد؟

• آيا با احساس مسئوليتي كه نسبت به فرزندان و همسر خود داريد، مايل هستيد حتي در نبود شما، آن‌ها قادر باشند كه از نظر مالي و مانند اكنون كه شما در كنار آن‌ها هستيد، در رفاه و آسايش باشند و با نبودن شما دچار مشكل مالي نشوند؟
• آيا شما مايل هستيد كه اگر حادثه‌اي ناگهاني رخ داد (آن‌چه كه براي هر يك از ما امكان پذير است؛ و يك فرد متعادل آن را فقط مخصوص ديگران نمي‌داند) به فرزندان دلبند و خانواده مورد علاقه شما رقم بيشتري براي جبران فقدان ناگهاني شما پرداخت شود؟
• آيا شما مايل هستيد اگر دچار بيماري شديد، به طوري كه نتوانستيد از فعاليت خود درآمدي به‌دست آوريد و حتي نتوانستيد حق بيمه خود را هم پرداخت كنيد، شركت بيمه پرداخت حق بيمه را هم، خود انجام دهد؟
• آيا شما نگران تورم هستيد و مايل هستيد كه اگر سرمايه‌اي براي بيمه زندگي خود انتخاب مي‌كنيد، در طي زمان و با تورم ساليانه قدرت خريد در نظر گرفته شده در سرمايه‌ بيمه زندگي شما هم‌چنان باقي بماند؟
• آيا شما مايل هستيد بعد از چند سال، اگر بخواهيد سرمايه بيمه زندگي خود را افزايش دهيد، بيمه‌‌گر شما، بدون نياز به انجام معاينه پزشكي، تقاضاي شما را بپذيرد و سرمايه بيمه شما را اضافه كند؟
• آيا شما مايل هستيد كه قسمتي از حق بيمه پرداختي شما را شركت بيمه در سبدهاي سرمايه‌گذاري خود قرار دهد و از سودي كه از آن حاصل ‌مي‌شود به شما نيز سهم متناسبي از سود حاصله را بپردازد؟
• آيا مايل هستيد كه سهم سود شما از سرمايه‌گذاري حق بيمه‌هاي پرداختي در حساب جداگانه‌اي براي شما نگهداري شود؟ و هروقت مايل بوديد از ميزان آن مطلع باشيد؟
• آيا مايل هستيد كه از حساب سود خود كه شركت‌هاي بيمه آن را متعلق به شما مي‌دانند هر وقت خواستيد و براي رفع نيازهاي خود ، مثلاً در زمان خريد اتومبيل يا مسكن و يا انجام هزينه‌هاي ضروري، مانند هزينه تحصيل فرزندان يا ازدواج آن‌ها يا خريد محل كار براي آن‌ها، برداشت كنيد؟
• آيا شما مايل هستيد به جاي پرداخت از حساب سود خود، از آن به عنوان سپرده ضمانت‌نامه استفاده كنيد و بر اساس آن از شركت بيمه خود با بهره‌اي مناسب براي تامين هزينه‌هاي گفته شده، وام دريافت كنيد؟
• آيا شما مايل هستيد كه اگر خداي ناكرده، در طول مدت بيمه دچار بيماري صعب‌العلاج نظير سكته قلبي، سكته مغزي، جراحي عروق قلبي، (كرونر) سرطان و پيوند اعضاي اصلي بدن (قلب، ريه، كبد، كليه و مغز استخوان) شديد، شركت بيمه بدون آن‌كه از حساب سرمايه شما كم كند و يا بدون آن‌كه حق بيمه جداگانه‌اي علاوه بر حق بيمه معين شده از شما دريافت كند، مبلغي بين پنج تا ده ميليون تومان به شما بپردازد تا به معالجه خود بپردازيد؟ بدون آن‌كه بعداً اين مبلغ را از شما طلب كند؟
• آيا شما مايل هستيد كه سود سرمايه‌گذاري شما، در سبد سرمايه‌گذاري شركت بيمه، تا ده سال ديگر نيز به ميزان حداقل 15% تضمين شود؟ و شركت بيمه اگر از سرمايه گذاري‌هاي خود سود بيشتري حاصل كرد، به تناسب سود حاصله مثلاً تا 25% در صد يا بيشتر هم به شما سود بپردازد؟
• آيا مايل هستيد كه سرمايه بيمه شما، به فوريت و بدون هرگونه تشريفاتي پس از فقدان شما در اختيار خانواده شما قرار گيرد؟
• آيا مايل هستيد كه پرداخت سرمايه بيمه شما (به ذي‌نفعي كه تعيين مي‌كنيد، و يا در پايان مدت بيمه‌نامه به خود شما،) بدون كسر هر گونه ماليات صورت گيرد؟
• آيا مايل هستيد كه با افزايش درآمد ساليانه خود در سال‌هاي آتي، كه درآمد بيشتري خواهيد داشت، براي استفاده بيشتر از پوشش‌هاي بيمه‌اي و يا مشاركت بيشتر در سرمايه‌گذاري شركت بيمه حق بيمه بيشتري را به شركت بيمه بپردازيد؟ و شركت بيمه اين خواسته شما را بپذيرد و شما را شريك در سرمايه‌گذاري خود كند؟
• آيا مايل هستيد با اعلام مشخصات خود و به فوريت، جدولي در اختيار داشته‌باشيد كه وضعيت شما را از نظر پرداخت حق بيمه، ميزان پوشش‌هاي بيمه‌اي عمر و حادثه و پوشش تامين بيماري‌هاي خاص، مقدار حساب سرمايه و سود مشاركت در منافع شما و ... براي سال‌هاي مختلف از زمان خريد بيمه‌نامه تا پايان مدت بيمه، در اختيار شما قرار دهد تا به سادگي مبلغ، مقدار، تغييرات و افزايش آن‌ها را خودتان ببينيد و مطالعه كنيد؟
• و بالاخره آيا مايل هستيد همه اين امكانات و امتيازات ويژه ديگري را كه براي هر بيمه‌نامه به طور مجزا قابل طرح مي‌باشد، در قالب بيمه‌اي مجاني به‌دست بياوريد؟

بله، با كمي دقت و مقايسه اين بيمه‌نامه با هر بيمه‌نامه ديگري كه تاكنون شنيده و يا خود شما آن را داشته‌ايد، (مثلاً بيمه بدنه اتومبيل خود،) در خواهيد يافت كه اين بيمه‌نامه به صورت مجاني به شما ارائه مي‌گردد.


اجازه بدهيد در اين مورد توضيح مختصري به شما بدهيم

فرض كنيد كه شما از ده سال پيش تا امسال براي اتوميبل خودتان بيمه بدنه خريداري كرده‌ايد، پس تا امروز به اندازه ده سال حق بيمه پرداخت كرده‌ايد، خوب اگر خسارت هم داشته‌ايد، خسارت شما را شركت بيمه (پس از كسر فرانشيز) به شما پرداخت است، ولي آيا اگر الان به شركت بيمه خودتان مراجعه كنيد، بيمه‌گر حاضر است حق بيمه‌هاي دريافتي از شما را، حتي اگر هيچ خسارتي هم در اين مدت از شركت بيمه دريافت نكرده‌باشيد، به شما برگرداند؟ البته كه خير. در حالي كه شما وقتي يك "بيمه زندگي" خريداري مي‌كنيد، در طول مدت بيمه‌نامه از پوشش‌بيمه‌اي آن برخوردار هستيد و اگر با سلامتي تمام در زمان اتمام مدت بيمه‌نامه در شركت بيمه حاضر شويد، رقمي بالاتر از حق بيمه‌اي كه به شركت بيمه داده‌ايد، از بيمه‌گر خود دريافت خواهيد كرد و اگر خداي ناكرده در طول مدت بيمه‌نامه دچار بيماري و يا حادثه منجر به فوت شديد، خانواده شما علاوه ‌بر سرمايه بيمه عمر، سودهاي حاصل از مشاركت در منافع شما با شركت بيمه را نيز دريافت خواهد كرد.


بيمه مستمري

و نكته ديگر اينكه، اگر مايل باشيد مي‌توانيد مبلغ قابل دريافت در پايان مدت بيمه‌نامه را در اختيار شركت بيمه قرار دهيد و تا پايان مدت عمر خود رقمي را به عنوان مستمري دريافت كنيد تا در كنار ساير درآمدها، مطابق ميل خود، از آن استفاده كنيد .
- ضمناً شما مي‌توانيد كه هر وقت اراده كرديد ذي‌نفع بيمه خودتان را تغيير دهيد!


و حالا يك سوال ديگر

شما اتومبيل خود را كه ارزش محدودي براي شما دارد، سال‌هاست كه بيمه مي‌كنيد، تا ضرر و زيان احتمالي وارده بر آن را جبران كنيد، آيا مايل هستيد كه زندگي بسيار ارزشمند خود، كه عامل اصلي همه دارايي‌ها و ارزش‌ها است، را نيز بيمه كنيد؟ آن هم مجاني و با همه امتيازات و امكاناتي كه براي شما دارد؟ مي‌دانيم كه پاسخ شما به سوال ما، مانند هر شخص هوشمند و داراي علايق و مسئوليت‌ها، همراه با لبخند و كاملاً مثبت مي‌باشد. پس با ما تماس بگيريد تا ما در دفتر يا محل كار و يا هر جا كه شما مايل باشيد، صحبت بيشتري در اين مورد با شما داشته باشيم.


 
 
 
 
 
 
 
Copyright ©1998-2007 - All right reserved - Powered by Farahnak